08
styczeń
2016

Studenci Politechniki przekształcają innowacyjne idee energetyczne w rzeczywistość

Trane oficjalnym partnerem programu Energy2B Politechniki Łódzkiej.

Wiedza z zakresu innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań i projektów jest niezwykle istotna dla studentów wkraczających w profesjonalne życie. Teraz, dzięki właśnie uruchamianemu projektowi Energy2B, studenci Politechniki Łódzkiej oraz czterech innych uniwersytetów w Europie będą mieli okazję przekształcić swoją wiedzę teoretyczną w praktyczne rozwiązania. Trane, firma należąca do grupy Ingersoll Rand, jest dumna z faktu zostania partnerem tej stymulującej inicjatywy.

Na potrzeby programu, firma Trane przygotuje rzeczywiste wyzwania energetyczne, a zadaniem studentów będzie ich rozwiązanie. Eksperci Trane ocenią przedstawione propozycje i pomysły dając studentom możliwość na uzupełnienie ich teoretycznej wiedzy specjalistycznym doświadczeniem.

Projektem Energy2B kierują trzy główne cele:

  • Promocja wydajności energetycznej i świadomości zagadnień związanych z energią odnawialną,
  • Stymulacja przedsiębiorczości i rozwój wiedzy studentów,
  • Ukierunkowanie młodych ludzi na kreatorów zmian i liderów przyszłości.

W ramach partnerstwa z Politechniką Łódzką oraz programem Energy2B, Trane przekaże zagadnienia z dziedziny energetycznej do rozwiązania przez studentów. Oceny prac konkursowych, dokonane niezależnie przez ekspertów z uczelni i firmy Trane, pozwolą na wyłonienie krajowych zwycięzców. Będą oni mogli wziąć udział w dalszych zmaganiach, współzawodnicząc ze studentami z czterech pozostałych krajów – Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Słowenii. Dziesięć zwycięskich projektów zostanie wybranych do zaprezentowania na planowanych wystawach w Europie.

“Mieliśmy już okazję współpracować z firmą Trane, gdy Pan Paweł Markiton odwiedził naszą uczelnię w czerwcu i wygłosił wykład o wadze, jaką ma zielone i zrównoważone budownictwo dla środowiska naturalnego i ekonomicznego”, powiedział Marcin Janicki, koordynator projektu na Politechnice Łódzkiej. „Teraz dzięki współpracy z firmą Trane w ramach programu Energy2B, nasi studenci będą mieli możliwość zmagania się z rzeczywistymi problemami energetycznymi zaprezentowanymi przez ekspertów Trane”.

“Firma Trane propaguje zagadnienia związane z wydajnością energetyczną, znaczeniem zielonej i zrównoważonej energii wśród studentów i organizacji w całej Polsce”, powiedział Paweł Markiton, dyrektor zarządzający Trane Polska oraz Biznes Lider Kompletowych Systemów Trane na Region Centralny. „Współpraca z programem Energy2B to naturalna kontynuacja naszego zaangażowania w edukację naszych przyszłych liderów.”

 

O projekcie Energy2B

Projekt Energy2B to inicjatywa skierowana do studentów i zachęcająca ich do przekształcenia idei energetycznych innowacji w rzeczywistość m.in. poprzez zakładanie nowych firm. Infrastruktura projektu opiera się na specjalnie stworzonej platformie internetowej, która umożliwia kreatywne współzawodnictwo na krajowym i europejskim poziomie. Dziesięć lokalnych konkursów z dziedziny innowacji energetycznych będzie dostępnych na platformie Energy2B w pięciu krajach europejskich (Wielkiej Brytanii, Portugalii, Polsce, Słowenii i Bułgarii). Równolegle zorganizowane będą dwa konkursy na poziomie europejskim, których celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań energetycznych mających potencjał na uzyskanie funduszy na realizację. Dziesięć najlepszych innowacji energetycznych zostanie zaprezentowanych na krajowych I europejskich wystawach. Projekt Energy2B jest współfinansowany przez Program Ramowy Komisji Europejskiej na rzecz Konkurencyjności i Innowacji - Intelligent Energy Europe Więcej informacji na stronie www.energy2b.eu

Informacje o Politechnice Łódzkiej

Politechnika Łódzka została utworzona w 1945 r. Na początku ustanowiono wydziały: Mechaniczny, Elektryczny, Chemiczny oraz Oddział Włókienniczy. Obecnie jest jedyną uczelnią techniczną w regionie i jedną z największych w kraju. Jest autonomiczną szkołą wyższą. W uczelni kształci się ponad 20 000 studentów na 9 wydziałach, do wyboru są 33 kierunki studiów i ponad 120 specjalności, studia doktoranckie oraz podyplomowe. W 1992 roku powstało Centrum Kształcenia Międzynarodowego, w którym studia prowadzone są w języku angielskim i francuskim. W Politechnice Łódzkiej pracuje blisko 1600 nauczycieli akademickich, a prowadzone przez nich badania w wielu dziedzinach nauki i technologii należą do czołowych w kraju i zagranicą.

O programie Engineering Better Careers, Engineering Better Environments.

W ramach programu “Engineering Better Careers. Engineering Better Environments”, kierowniczy menadżerowie Trane współpracują ze szkołami wyższymi, aby inspirować nowe pokolenia inżynierów branży ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Kierownictwo firmy odwiedza kampusy uniwersytetów, aby podzielić się ze studentami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat jak w praktyce wygląda inżynieria i biznes, z którymi studenci mogą się dzisiaj zetknąć, a także, jak mogą wpływać na tą rzeczywistość. Oprócz tego Trane współpracuje z uczelniami i studentami wzbogacając programy zajęć. Często oferuje również oprogramowanie i wyposażenie sal na promocyjnych warunkach, wspiera studenckie projekty, organizuje wycieczki do fabryk oraz oferuje praktyki studenckie.

Informacje o Trane

Firma Trane, działająca w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - światowego leadera w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów, umożliwia uzyskanie lepszych parametrów eksploatacji gospodarstw domowych i budynków na całym świecie. Rozwiązania Trane zapewniają optymalny komfort wewnątrz pomieszczeń, poprzez szeroką gamę energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawy części oraz zaawansowane układy sterowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.trane.com.

O Firmie Ingersoll Rand

Ingersoll Rand (NYSE:IR) jest światowym liderem w tworzeniu I utrzymaniu bezpiecznych, komfortowych i wydajnych środowisk w baraży komercyjnej, mieszkaniowej i przemyśle. Nasi pracownicy i nasza rodzina firm - Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® and Trane® - pracują wspólnie, aby zwiększyć jakość i komfort powietrza w domach i budynkach; transportować i chronić żywność oraz łatwo psujące się produkty; ochraniać domy i nieruchomości komercyjne, a także zwiększać produktywność i wydajność przemysłu. Jesteśmy globalną firmą wartą 13 miliardów USD, zaangażowaną w propagowanie zrównoważonych praktyk biznesowych w ramach naszej działalności i dla naszych klientów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ingersollrand.com.

Kontakt dla mediów: Joan Schimml, (651) 407-3897, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michal Karkoszka, +48 22 6428277 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor: Kazimierz Palutkiewicz Kategoria: Ekologia

Informacja o autorze

Kazimierz Palutkiewicz

Kazimierz Palutkiewicz

Właściciel firmy Odbiory.pl

kazimierz.palutkiewicz@odbiory.pl

kom. +48 502 089 166

Materiały zamieszczone na stronie www.odbiory.pl nie są źródłem prawa. Źródłem prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej są uprawnione do tego instytucje na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. "O ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych" (Dz.U. 2000 r. Nr 62, poz. 718, tekst jednolity Dz.U. 2011.197.1172), akty prawne ogłaszane i wydawane w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Dokładamy starań, aby informacje w www.odbiory.pl zamieszczane były systematycznie, żeby były rzetelne i kompletne. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki działań podjętych w oparciu o informacje publikowane w www.odbiory.pl w sieci Internet. Materiały na stronie www.odbiory.pl mogą być traktowana jedynie jako materiał informacyjny i pomocniczy. Poniżej linki do urzędowych dokumentów. 

         

 

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w maju 2016

1. 01 maja 2016  Dz.U.2015.520 z dnia 2015.04.14 USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne
2. 01 maja 2016  Dz.U.2013.707 z dnia 2013.06.21 USTAWA z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece
3. 01 maja 2016  Dz.U.2016.380 z dnia 2016.03.22 USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny
4. 07 maja 2016  Dz.U.2015.1816 z dnia 2015.11.06 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie użycie lasera lub światła z innych źródeł w strefach przestrzeni powietrznej. 
5. 19 maja 2016  Dz.U.2012.1059 z dnia 2012.09.25 USTAWA z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne
6. 19 maja 2016  Dz.U.2011.135.789 z dnia 2011.06.30 USTAWA z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących
7.  20 maja 2016  Dz.U.2006.90.631 z dnia 2006.05.31 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w kwietniu 2016

1. 16 kwietnia 2016 r. Dz.U.2015.1626 z dnia 2015.10.15 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 29 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie Tekst jednolity rozporządzenia

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w marcu 2016

1.  15 marca 2016 r. Dz.U.2016.252 z dnia 2016.02.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 9 lutego 2016 r. W sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej
2.  18 marca 2016 r. Dz.U.2016.183 z dnia 2016.02.16 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 13 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane niebędące budynkami, służące obronności Państwa oraz ich usytuowanie

Copyright 2015 Odbiory.pl - All rights reserved. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione. Kontakt z Odbiory.pl dostępny pocztą elektroniczną na adresem mailowym biuro@odbiory.pl lub pod numerem +48 502 089 166

Odbiory.pl

Wchodząc na strony www.odbiory.pl wyrażają Państwo zgodę na umieszczanie na komputerze danych w postaci plików tzw. cookies, Pozwali to nam na automatyczne rozpoznanie Państwa komputera podczas następnego wejścia na strony www.odbiory.pl. Pliki cookies pozwolą przykładowo zachować hasło lub wygląd witryny zgodny z upodobaniami bez konieczności dokonywania czynności od początku każdorazowo. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. W przypadku braku zgody z Państwa strony na otrzymywanie cookies a chęci korzystania ze stron www.odbiory.pl należy zmienić konfigurację przeglądarki internetowej w taki sposób by blokowała lub usuwała pliki tego typu, lub ostrzegała za każdym razem przed ich zapisaniem. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »