08
styczeń
2016

SAUTER EY-modulo 5 Perfekcyjne zarządzanie budynkiem

Współczesne budynki wymagają nowoczesnych systemów zarządzania. Poniżej prezentujemy dzięki uprzejmości firmy SAUTER jeden z najbardzieje zaawansowanych technologicznie systemów BMS dla "inteligentnych" budynków.


Nowy SAUTER EY-modulo 5 – otwarty, wydajny, wielofunkcyjny


SAUTER - nowoczesna technologia – dla najwyższych wymagań w zintegrowanym zarządzaniu budynkami.
Najlepszy z najlepszych. Wszystko w jednym systemie. Sieciowa, rozproszona inteligencja, cała wiedza i doświadczenie zgromadzone przez niemal 100 lat działalności w automatyce budynków. Jeszcze raz przekroczyliśmy granice zaawansowania rozwiązań dla zintegrowanego zarządzania budynkami. SAUTER EY-modulo 5, stworzony z myślą o nowej klasie inteligentnych i wydajnych energetycznie budynków; modułowy, innowacyjny system, który zaspokoi zapotrzebowanie na nowoczesne technologie w automatyce budynków.
BACnet/IP protokół komunikacyjny dla sieci inteligentnych budynków.

Z SAUTER EY-modulo 5 wszechstronnie spełniamy wszystkie wyzwania otwartego, modułowego i niezależnego od platform komunikacyjnych zarządzania budynkami. Ta perspektywiczna technologia opiera się całkowicie na otwartym protokole komunikacyjnym BACnet/IP za pośrednictwem Ethernetu i dowolnej, istniejącej sieci IT. SAUTER EY-modulo 5 wspiera pełną wymianę danych dla złożonych funkcji zarządzania budynkiem, począwszy od precyzyjnego kontrolowania klimatyzacji, przez zarządzanie alarmami i funkcje kontroli przeciwpożarowej aż do komfortowego zarządzania pomieszczeń –zintegrowany i łatwy do wyskalowania – wszystko w jednym systemie.

W SAUTER EY-modulo 5 wydajność energetyczna jest wstępnie zaprogramowana.

Koncepcja rozproszonej inteligencji zapewnia większą efektywność w każdym miejscu systemu automatyki. Stacja automatyzacji posiada algorytmy adaptacyjne i funkcje optymalizacji energii w standardzie. Te automatycznie dostosowują się do nowej sytuacji jeśli wykorzystanie pomieszczenia ulegnie zmianie. Wymagania w zakresie zużycia energii są dlatego dokładnie kontrolowane, zgodnie z potrzebami różnych źródeł energii i konsumentów. Wreszcie, osiągnęliśmy maksymalną wydajność energetyczną, zatem, chronimy budżet klienta i środowisko dla przyszłych pokoleń.


Nieograniczona skalowalność z całkowicie otwartą komunikacją


Operacje: Panel sterowania użytkownika może być montowany bezpośrednio na stacji automatyki
Zdalne sterowanie: Panel sterowania użytkownika może być montowany w osobnej ramce w odległości kilku metrów od stacji automatyki
Stacja podstawowa: Najprostsza wersja stacji automatyki
Połączenie systemów innych producentów: Integracja systemów innych producentów.
Skalowalność: Maksymalna pamięć struktury
Integracja EY-modulo 2: Kontynuacja systemu EY3600


Kompatybilność ze wszystkimi systemami


Czy to nowy budynek, czy modernizacja czy rozbudowa – pełna kompatybilność z poprzednimi i przyszłymi rozwiązaniami systemowymi chroni Twoja inwestycje.

Jeśli inwestujesz dziś w nowoczesną automatykę budynków, potrzebujesz pewności że jesteś również wyposażony w rozwiązania zapewniające realizację przyszłych wymagań i potrzeb. SAUTER Z systemem SAUTER EY-modulo, urządzeniami obiektowymi SAUTER oraz naszym całym wszechstronnym doświadczeniem, oferujemy nasze know-how i niepowtarzalną uniwersalność począwszy od stacji automatyki do inteligentnych sterowników jednostkowych. Pełna kompatybilność z wszystkimi systemami SAUTER, niezależnie od roku produkcji i generacji, i bez względu na to czy są oparte na protokole novaNet, LON, BACnet MS/TP czy BACnet/IP, gwarantuje systemom firmy SAUTER wyjątkową elastyczność i skalowalność.

Pionowa i pozioma otwartość systemu – doskonałe interfejsy dla standardowych protokołów, niezależnie od producenta

Dzięki BACnet/IP jesteśmy w stanie w pełni zintegrować istniejące systemy (M-Bus, Modbus, LON etc.) Korzyści są oczywiste: jesteś niezależny od producenta i możesz rozbudować bez najmniejszego problemu Twój istniejący system z wykorzystaniem całego spektrum funkcji oferowanych przez SAUTER. Dodatkowo dla potrzeb pionowej integracji SAUTER EY-modulo 5 i BACnet/IP pozwala Ci również na stworzenie platformy do zarządzania budynkiem wraz z wszystkimi podsystemami. Począwszy od aplikacji automatyki pomieszczeń aż do systemów kontroli dostępu, ochrony przeciwpożarowej i systemów alarmowych. Różnorodność możliwości sieciowych wewnątrz Twojego systemu zarządzania budynkiem oznacza, że każde ewentualne życzenie może być zrealizowane.

Jeden system zintegrowanego zarządzania budynkiem:

Ciepłownictwo | Chłodzenie | Ogrzewanie | Wentylacja | klimatyzacja | Instalacja wodnokanalizacyjne | Oświetlenie | instalacje elektryczne| Ochrona przeciwpożarowa | Bezpieczeństwo | Kontrola dostępu | Windy | Zasilanie awaryjne | TV i Internet | …i wiele więcej !

 


Mały ale mądry, prosty ale piękny: idealna kombinacja funkcji i wyglądu

 


 

Największa funkcjonalność na najmniejszej powierzchni – inteligentne moduły sprawiają że jest to możliwe.

Najbardziej złożone algorytmy sterowania i wymagane optymalizację mogą być zrealizowane przez modułową stację automatyki SAUTER. Wszystkie funkcje modułów firmowych SAUTER są bezpośrednio dostępne. Rozwiązanie umożliwia elastyczną konfigurację punktów danych poprzez proste dołączenie modułów, rozszerzając indywidualne funkcje stacji automatyki. Dzięki modułowej budowie, istniejący system może być optymalizowany poprzez panel użytkownika, wyświetlacz i pulpit operatorski - ekonomicznie i przy niewielkim wysiłku

Design jest wynikiem optymalnego bilansu wyglądu i funkcjonalności w jednym produkcie.

Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnej technologii. SAUTER EY-modulo 5, łączy funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Doświadczenie było niezbędne również tutaj, intuicyjna obsługa powinna być zarówno praktyczna jak i niezawodna. Prosty do zainstalowania i otwarty na ewentualne rozszerzenia. Mamy zatem, opracowane koncepcje, które łączą estetyczny, nowoczesny wygląd z najwyższą funkcjonalnością dla zaspokojenia każdych wymagań. Niezależnie czy zabudowana w szafie sterowniczej jako stacja automatyki, czy zintegrowany w otwartej przestrzeni jako inteligentny sterownik strefowy, EY-modulo 5, spełni swoje zadanie.


SAUTER EY-modulo 5: Wymagania – Komfortowa i efektywna obsługa lokalna


Komfortowy poziom obsługi stacji automatyki SAUTER z Web serwerem
• Zintegrowany Web Server w standardzie
• Obsługa za pośrednictwem PC lub panelu dotykowego
• Wyświetlacz graficzny do szybkiego uzyskania podstawowych informacji
• Przejrzysty wyświetlacz pętli regulacji i przegląd alarmów

Komfortowy poziom obsługi SAUTER panelu modu840
• Za pomocą pokrętła ręcznego używając metody “turn&pres“.
• Wyświetlacz z intuicyjnym menu na samej stacji
• Tablica na prezentacje graficzną
• Elastyczna możliwość montażu

Komfortowy poziom obsługi ręcznej SAUTER EY-modulo
• Ustawienia bezpośrednio na module
• Montaż i działanie oparte na zasadzie “plug&play“
• Kolorowy wyświetlacz LED stanu poszczególnych wejść i wyjść
• Wiele miejsca na tekst


Zdalny dostęp i funkcje alarmowe gwarantują szybki czas reakcji, scentralizowaną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa.


Zdalny dostęp – szybki, ekonomiczny i bezpieczny.
Twój system działa sprawnie dzięki technologii web – na pokładzie. Interaktywna obsługa zapewnia regularną konserwację i efektywną kontrolę instalacji, zgodną z procedurami nadzoru. Wszelkie usterki systemu czy alarmy krytyczne są przekazywane bezpośrednio do Ciebie, za pośrednictwem e-mail lub przez SMS na Twój telefon komórkowy lub inne urządzenie mobilne. Możesz reagować natychmiast i inicjować niezbędne operacje bezpośrednio z Twojego PC – metoda bardzo opłacalna. Oprócz wysokiej stabilności i szybkiego skorygowania problemów operacyjnych, koszty lokalnej konserwacji instalacji są znacznie obniżone.


Wielka wygoda dla techników: wyświetlacz ,dostęp do systemu i konserwacja przez Internet


Technologia Web na pokładzie – stacja automatyki SAUTER EY-modulo 5 to posiada.
Wyposażona w nowoczesną technologię Web, SAUTER EY-modulo 5 udziela dostępu do wszystkich istotnych danych obsługiwanej instalacji. Ważne informacje, przejrzysta lista punktów danych i precyzyjne narzędzia do archiwizacji i analizy danych historycznych, a także eksport danych do standardowych programów kalkulacyjnych, są łatwo dostępne z poziomu standardowej przeglądarki internetowej, z każdego miejsca i każdej porze.

Stacja automatyki SAUTER EY-modulo 5 może generować alarmy poprzez:
• PC
• PDA
• Pager
• Fax
• Telefon stacjonarny
• Telefon komórkowy


Idealne uzupełnienie: SAUTER novaPro – ochrona i skuteczność w jednym systemie zarządzania


Potrzebujesz więcej wydajności operacyjnej?
Z SAUTER novaPro, oprogramowaniem wizualizacyjnym dla naszego nowego systemu, spakujesz razem wszystkie informacje o instalacjach w budynku. Monitorujesz funkcje i grupy funkcyjne, analizujesz procesy i korzystasz z dedykowanych narzędzi do konserwacji. Oprogramowanie zostało opracowane przez specjalistów, specjalnie dla zapewnienia realizacji wszystkich wymagań dotyczących systemów zarządzania w budynkach. System wyposażony w możliwość zdalnego dostępu i zdalnej wizualizacji - dzięki nowoczesnej technologii internetowej – jest idealnym uzupełnieniem dla SAUTER EY-modulo 5. Naturalnie, ma otwartą komunikację i wsparcie dla różnych interfejsów.


Najnowsze technologie z SAUTER novaPro:
• Pełna integracja z innymi systemami i podsystemami SAUTER
• Nowoczesne technologie internetowe do skutecznego dostępu i scentralizowanej kontroli
• Szybki overview poprzez porównanie wartości docelowych i rzeczywistych
• Jednolita akwizycja i ocena danych dzięki technologii obiektów BACnet
• Monitoring i analiza kompletnych grup funkcyjnych
• Skalowane od małych do bardzo dużych


Gdzie prawdziwe wydajność energetyczna jest od razu widoczna: trendy, audyty i prawidłowa reakcja.


Znacznie więcej niż tylko nawigacja i akwizycja danych: aktywna optymalizacja zużycia z SAUTER.

Z SAUTER novaPro, jesteś wewnątrz obrazu, dosłownie! Przejrzyste raportowanie, nagrywanie alarmów w czasie rzeczywistym, długoterminowe statystyki i trendy oraz stały monitoring, przygotowuje drogę do maksymalnej wydajności energetycznej w Twoim budynku. Porównania pomagają Ci w sposób ciągły sprawdzać, kontrolować zużycie energii, a zatem Twoje koszty. W tym samym czasie, SAUTER wspiera Państwa niezmiennie poprzez propozycje optymalizacji energii i oddaje do Państwa dyspozycji swoje wieloletnie doświadczenie.

SAUTER novaPro obsługuje następujące moduły energii:
• Monitorowanie szczytowego obciążenia energii
• Monitorowanie szczytowej emisji gazu
• Prognozy pogody
• Optymalizacja ogrzewania
• Optymalizacja chłodzenia
• I wiele więcej

 


SAUTER EY-modulo 5 – funkcjonalne zarządzanie budynkiem na najwyższym poziomie


Jeden system ponad wszystkimi.
Nowy system SAUTER EY-modulo 5 ma przekonujące rozwiązania dla każdej aplikacji, dla wszystkich zastosowań, potrzeb i każdych wymagań. Połączyliśmy nasze doświadczenia w celu opracowania najlepszych, najbardziej ekonomicznych, najbardziej elastycznych i najbardziej skutecznych rozwiązań będących odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. SAUTER EY-modulo 5 jest wynikiem wysokich wymagań stawianych naszym specjalistom.


Programowalne i indywidualne: Klimat wewnątrz pomieszczeń przy wykorzystaniu SAUTER ecos


SAUTER ecos - w pełni automatyczne lub sterowane lokalnie z paneli pomiesczeniowych SAUTER ecos.
Programowalne funkcje dla ustawienia jak najbardziej optymalnych warunków komfortu w pomieszczeniu, spełniają każde indywidualne życzenie podczas obecności człowieka, automatycznie bądź poprzez ręczną nastawę. Podczas nieobecności człowieka w pomieszczeniu, EY-modulo automatycznie minimalizuje straty energii, redukując do minimum funcje – takie jak wentylacja, oświetlenie, ogrzewanie bądź chłodzenie, co znacznie ogranicza koszty bieżące. Dodatkowo oprócz aktywnej ochrony środowiska przez redukcje emisji CO2, inwestycja zwraca się poprzez oszczędności po krótkim czasie.

Opracowano na podstawie materiałów firmy SAUTER

Kontakt:
Sauter Automatyka Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 30
02-697 Warszawa
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 22 853 02 92
Fax +48 22 853 02 9

Autor: Kazimierz Palutkiewicz Kategoria: SAUTER

Informacja o autorze

Kazimierz Palutkiewicz

Kazimierz Palutkiewicz

Właściciel firmy Odbiory.pl

kazimierz.palutkiewicz@odbiory.pl

kom. +48 502 089 166

Materiały zamieszczone na stronie www.odbiory.pl nie są źródłem prawa. Źródłem prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej są uprawnione do tego instytucje na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. "O ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych" (Dz.U. 2000 r. Nr 62, poz. 718, tekst jednolity Dz.U. 2011.197.1172), akty prawne ogłaszane i wydawane w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Dokładamy starań, aby informacje w www.odbiory.pl zamieszczane były systematycznie, żeby były rzetelne i kompletne. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki działań podjętych w oparciu o informacje publikowane w www.odbiory.pl w sieci Internet. Materiały na stronie www.odbiory.pl mogą być traktowana jedynie jako materiał informacyjny i pomocniczy. Poniżej linki do urzędowych dokumentów. 

         

 

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w maju 2016

1. 01 maja 2016  Dz.U.2015.520 z dnia 2015.04.14 USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne
2. 01 maja 2016  Dz.U.2013.707 z dnia 2013.06.21 USTAWA z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece
3. 01 maja 2016  Dz.U.2016.380 z dnia 2016.03.22 USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny
4. 07 maja 2016  Dz.U.2015.1816 z dnia 2015.11.06 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie użycie lasera lub światła z innych źródeł w strefach przestrzeni powietrznej. 
5. 19 maja 2016  Dz.U.2012.1059 z dnia 2012.09.25 USTAWA z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne
6. 19 maja 2016  Dz.U.2011.135.789 z dnia 2011.06.30 USTAWA z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących
7.  20 maja 2016  Dz.U.2006.90.631 z dnia 2006.05.31 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w kwietniu 2016

1. 16 kwietnia 2016 r. Dz.U.2015.1626 z dnia 2015.10.15 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 29 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie Tekst jednolity rozporządzenia

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w marcu 2016

1.  15 marca 2016 r. Dz.U.2016.252 z dnia 2016.02.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 9 lutego 2016 r. W sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej
2.  18 marca 2016 r. Dz.U.2016.183 z dnia 2016.02.16 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 13 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane niebędące budynkami, służące obronności Państwa oraz ich usytuowanie

Copyright 2015 Odbiory.pl - All rights reserved. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione. Kontakt z Odbiory.pl dostępny pocztą elektroniczną na adresem mailowym biuro@odbiory.pl lub pod numerem +48 502 089 166

Odbiory.pl

Wchodząc na strony www.odbiory.pl wyrażają Państwo zgodę na umieszczanie na komputerze danych w postaci plików tzw. cookies, Pozwali to nam na automatyczne rozpoznanie Państwa komputera podczas następnego wejścia na strony www.odbiory.pl. Pliki cookies pozwolą przykładowo zachować hasło lub wygląd witryny zgodny z upodobaniami bez konieczności dokonywania czynności od początku każdorazowo. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. W przypadku braku zgody z Państwa strony na otrzymywanie cookies a chęci korzystania ze stron www.odbiory.pl należy zmienić konfigurację przeglądarki internetowej w taki sposób by blokowała lub usuwała pliki tego typu, lub ostrzegała za każdym razem przed ich zapisaniem. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »